KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 10526462
*
nr 1052 6462
Skulptur
Keramik, Björn, signerad, höjd: 27 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2016
kl 18:58:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/8 12:15:22
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn keramik konsthantverk skulptur
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:48
-
8017 Skulptur
Asien, växt, sten. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:19
-
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58
-
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
*
Skulptur
nr 1052 6462
Skulptur
Keramik, Björn, signerad, höjd: 27 cm
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/8 12:15:22 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn keramik konsthantverk skulptur
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:48 -
8017 Skulptur
Asien, växt, sten. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:19 -
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58
-
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56 -
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36



